PlayStation Haber

Team Ninja’dan yeni bir aksiyon oyunu “Rise of the Ronin” yolda!

Team Ninja'dan yeni bir aksiyon oyunu "Rise of the Ronin" yolda!

Ghost of tsushima oyununun tutulması yani çok beğenilmesi sonrasında ronin(samuray) içerikli oyunlar yayılmaya başladı. Nioh, Ghost of Tsushima veya Sekiro sevenler varsa bu oyunu da sevecektir diye düşünüyorum. Efektler ve oynanış şekli aynı zamanda görüntüsü oyuncular tarafından çok beğenildi. Gelin sizlere PlayStation‘un yayınlamış olduğu oyun içeriğinden bahsedeyim.

PlayStation Blog Sitesindeki Açıklamada;

Team Ninja olarak, Japonya’da yeni bir çağın başlangıcında sizi bir Ronin olarak destansı ve sınırsız bir yolculuğa çıkaran en son aksiyon RPG oyunumuzu tanıtmaktan inanılmaz heyecan duyuyoruz. Bu projeye ilk başladığımızda yedi yıl önceydi. Ve o zamandan beri, gelişme, bir Ronin’in ruhu gibi, yavaş ve özgürce ilerledi. Sonunda bu unvanı gün ışığına çıkarmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz ve bu duyuruyu bunca yıl boyunca bizi ve bu projeyi destekleyen PlayStation ile yapabildiğimiz için minnettarız.

Team Ninja'dan yeni bir aksiyon oyunu "Rise of the Ronin" yolda!

Rise of the Ronin, Japonya’da büyük bir değişimin yaşandığı bir zamanda geçen, savaş odaklı bir açık dünya aksiyon RPG’sidir. Bu, yaygın olarak “Bakumatsu” olarak bilinen 300 yıllık uzun bir Edo Dönemi’nin sonudur. 19. yüzyılın sonlarında geçen Japonya, Tokugawa Shogunate ve Anti-Shogunate fraksiyonları arasında iç savaş şiddetlenmeye devam ederken batı etkisi nüfuz ederken, baskıcı yöneticileri ve ölümcül hastalıkları ile mücadele ederken en karanlık zamanlarla karşı karşıya.

Burada, bu kargaşa zamanında, hiçbir ustaya bağlı olmayan ve kendi seçimlerini yapmakta özgür olan bir savaşçı olan bir Ronin karakterini somutlaştırıyorsunuz. Rise of the Ronin, ünlü dövüş aksiyonunu Katanas ve benzerleriyle, döneminin benzersiz kişiliğini betimleyen yeni ateşli silah silahlarıyla bir araya getirirken, sizi tarihsel olarak ilham alan bir dünyaya çekecek yeni bir Team Ninja deneyimidir.

Biz Koei Tecmo’da geçmişte tarihe dayanan birçok unvanımız oldu. Ancak Rise of the Ronin ile bir sonraki büyük adımı atmak için yola çıktık. Yıllar boyunca kazandığımız tüm beceri ve bilgileri kullanarak, birçok kişinin çekineceği en karanlık ve en çirkin bölümler de dahil olmak üzere Japonya tarihindeki en kritik devrimi kapsamlı bir şekilde tasvir etmeye çalışarak işleri bir sonraki seviyeye taşımak istedik. . Bu, şüphesiz Team Ninja Studio için bugüne kadarki en iddialı ve zorlu projedir. Yine de samuray ve ninja aksiyon oyunları yaratmadaki deneyimimizin bu yolculukta bize rehberlik etmesine izin vereceğiz.

Aksiyon öğelerinin ötesinde, Bakumatsu döneminin dünyasını ve gerçekleşen devrimi sergileyen çok katmanlı bir hikaye yaratma çabalarımızda kararlı olacağız. Tanışacağınız karakterlerin hepsinin kendi adaleti ve motivasyonları var ve onlardan yana veya aleyhte karar vermiş olsanız da… verdiğiniz her karar önemli olacak. Yeni savaş aksiyonu ve sınırsız açık oynanışla, kendinizi bir Ronin olarak kaptırırken sizi özgür kılmak için sabırsızlanıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir