PlayStation Haber

Tekken 8 Oyunu yeni nesile geçiyor!

Tekken 8 Oyunu yeni nesile geçiyor!

Çocukluğumuzun oyunu olan Tekken’e yeni bir güncelleme geliyor. Seri kaldığı yerden 8. Oyunu ile devam etmeye karar verdi. Fakat bu devam aynı şekilde ilerleyecekleri anlamına gelmiyor. Yeni teknoloji ile yeni görsellerle yeni mekanik iyileştirmeler ile güncel oyunlara kafa tutacak bir gelişim ile yola devam ediyor. Gelin bir de PlayStation oyun için nasıl bir açıklama yapmış göz atalım.

Yönetmen Katsuhiro Harada, oyunun ilk fragmanının derinliklerine dalarak, gerçek zamanlı olarak oluşturulan ve PS5’te çalışan oyundan alınan görüntüleri sergiliyor.

Merhaba, ben Harada, Tekken Projesi Baş Yapımcısı. Sizi uzun süre beklettik ama sonunda Tekken 8’in üretime geçtiğini duyurabildik. Henüz ilk fragmanı gördünüz mü?

Tekken serisi, her zaman hikaye modundan dramatik önceden işlenmiş filmlerle tanınır. Ayrıca, Tekken 8’den size göstermek istediğimiz çok sayıda başka heyecan verici içeriğimiz de var. Ancak ilk duyurumuz için bu oyunun kalitesini PS5’te sergileyen içeriğe odaklanmayı seçtik.

Fragmanda, kendisini mevcut Tekken 7’den tamamen ayıran yeni oluşturulan oynanabilir karakter modellerinde ve su damlacıklarının karakterin cildinden nasıl aşağı aktığı gibi küçük ayrıntılarda bu kalite seviyesini görebilirsiniz. Bu, yalnızca fragman amacıyla oluşturulmuş bir görüntü değil, oyun ekranında neler olup bittiğinin gerçek zamanlı gerçek zamanlı görüntüsüdür.

Ayrıca, savaş sırasında arka plana dikkat ederseniz, dinamik dalgalar ve kasırgalar görebilirsiniz, dev bir tanker yavaş yavaş parçalanıyor, fırtına o kadar gerçekçi oluyor ki rüzgar basıncını, yağmurun yoğunluğunu hissedebiliyorsunuz.

Bunların hepsi bu başlıkta kullanılacak savaş sahnesi efektleridir. Elbette kaliteyi daha da artırmak için çok çalışıyoruz. Devam eden çalışmanın en son sürümünde, dev tanker arka planda kıyıya yaklaşırken ve karakterin durduğu yerin yakınında büyük alevler parlayarak kalite her gün dinamik olarak iyileşiyor. Onları oyunda görmeyi dört gözle beklediğinizi umuyoruz!

Ayrıca Tekken serisi, bir video oyununda en uzun süredir devam eden hikaye olma rekorunu elinde tutuyor. Tekken 7’nin bitiş diyaloğunda belirtildiği gibi, bu yeni giriş, Kazuya Mishima ve Jin Kazama arasındaki baba ve oğul hesaplaşmasına odaklanacak. Fragmandaki sahnenin anlamı ve ana hikaye için ne kadar önemli olduğuna gelince… oyun çıktığında bunu öğrenmenizi dört gözle bekliyoruz.

Ancak oyun hala geliştirme aşamasında, bu yüzden korkarım sizden biraz daha beklemenizi isteyeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir