PlayStation Haber

Yeni PS5 sistem yazılımı güncellemesi bugün yayınlandı!

PlayStation Blog sayfasındaki habere göre;

PS5 beta katılımcılarımızın desteği ve geri bildirimleri sayesinde, bugün dünya çapındaki PS5 oyuncularına yeni bir sistem yazılımı güncellemesi sunuyoruz. Güncelleme, 1440p HDMI video çıkışı* ve oyun listeleri gibi çok talep edilen birkaç özelliğin yanı sıra, bir parti üyesinden Ekran Paylaşımı isteme, yeni arkadaşların profillerini kolayca görüntüleme ve size yardımcı olacak bir bildirim alma gibi sosyal özellikleri içerir. Bir parti sohbetinden bir arkadaşınızın oyununa daha hızlı katılın.
Ek olarak, artık aynı ekranda 3D ses ve stereo sesi karşılaştırabilir ve oyun merkezlerinden devam eden Etkinliklere daha kolay erişebilirsiniz. Bu özellikler hakkında tam bilgi almak için beta blog gönderimize göz atın ve PS5 ve PS App için bazı yeni ve gelecek güncellemeler hakkında ayrıntılar için okumaya devam edin.

Sesli Komutla YouTube Araması (Önizleme)
Daha fazla PS5 oynatıcısına sunmaktan heyecan duyduğumuz bir diğer özellik de Sesli Komut (Önizleme) aracılığıyla YouTube’da içerik arama özelliği. Oyun oynarken de dahil olmak üzere PS5’in herhangi bir yerinden “Hey PlayStation, YouTube’da [keyword] bul” diyebilirsiniz. YouTube uygulaması açılacak ve ilgili arama sonuçları gösterilecektir.

Not: Sesli Komut (Önizleme) şu anda ABD ve İngiltere’de kayıtlı hesapları olan PS5 oyuncuları için İngilizce olarak mevcuttur.
Yeni PS5 sistem yazılımı güncellemesi bugün yayınlandı!

Yeni PS Uygulaması özellikleri

Bu PS5 konsol güncellemelerine ek olarak, bu ayın sonlarında iOS ve Android’de PS App için bazı yeni özellikleri kademeli olarak kullanıma sunuyoruz:

PS App aracılığıyla bir PS Remote Play oturumu başlatın

PS App kullanıcıları, iOS ve Android cihazlarda doğrudan PS App üzerinden bir PS Remote Play oturumu başlatabilecekler. Başlamak için PS App’in PS5 konsolunuza bağlı olduğundan ve konsolunuzun Dinlenme Modunda olduğundan emin olun. Ardından, bir PS App oyun merkezindeki “PS Remote Play Kullanarak Oyna” simgesini seçin, PS Remote Play uygulaması oyunu otomatik olarak başlatacaktır. Bu özelliğin keyfini çıkarmak için hem PS App hem de PS Remote Play uygulamasının mobil veya tablet bilgisayarınızda yüklü olduğundan emin olun.

İstek Paylaşım Ekranı

PS5 özelliğine benzer şekilde, PS App kullanıcıları, PS5’te oynayan başka bir parti üyesinin bir Ekran Paylaşımı oturumu başlatmasını talep edebilecek ve ardından arkadaşlarının oyununu uygulamadan izleyebilecek. Bu, hareket halindeyken arkadaşlarınızla bağlantıda kalmanızı daha da kolaylaştırır.

Yeni PS Uygulaması özellikleri

Önerilerinizi ve fikirlerinizi paylaşmaya devam ettiğiniz için tüm hayranlarımıza teşekkür ederiz. Geri bildirimlerinizi sürekli olarak dinliyoruz ve her güncellemede oyun ve sosyal deneyimlerinizi daha iyi hale getirmeye kararlıyız. İnternette görüşürüz!

*PS5’te 1440p video çıkışı, 1440p/60Hz veya 1440p/60Hz ve 120Hz’yi destekleyen bir TV veya PC monitörü gerektirir. Sonuçlar oynanan oyuna göre değişiklik gösterebilir.

PS5’teki VRR, 1080p ve 4K video çıkışını destekler ancak 1440p’yi desteklemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir