Netflix, “La casa de papel” dizi incelemesi

La casa de papal dizisinin incelemesi ve sitemiz tarafından önerileri.

La Casa De Papel, dizisi hakkındaki görüşüm nedir?

Ben Ufuk Çakmak, Bugün sizlerle Dünya’nın en çok izlenen dizisi olan La Casa De Papel yani “Money Heist” dizisini inceleyeceğiz. Neden bu dizi bu kadar izleniyor? Bu diziyi meşhur eden şey nedir? Bu yazımızın sonunda bir çok sorunuzun cevabını bulmuş olacaksınız. Dizinin yapımcısı, Álex Pina’dır. Dizi İspanya’da çekiliyor ve iki sezon olarak karar alınmıştı. Neden mi iki sezon kararı alınıp şuan hala devam ediyor? Çünkü, Netflix diziyi satın aldı ve devam etmesi için ekibi tekrar bir araya topladı, kısacası profesörün yaptığı gibi diyebiliriz. 🙂 Dizi ve film açlığı çektiğimiz bu senelerde konusu ve kadrosu profesyonel bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Bu da diziyi fenomen hale getiriyor. Dizinin konusu, 30 – 35 yaşlarında normal tipli gözlüklü bir adamın babasının hayalini gerçekleştirmek istemesi üzerine kurduğu ekibi ve babasının hayali olan Dünya’nın en büyük para basılan yerlerinden birini İspanya Kraliyet Darphanesi’ni soymak istemesi ile dizinin ilk sezonları bizleri karşılıyor. Sonraki sezonlarda ise bu ekipten birinin kolluk kuvvetleri tarafından yakalanması sonrasında Dünya’ya yaptıkları şeyin aslında bir baş kaldırış ve haklarını savunmak için olduğunu ispatlamak için bir bu seferde İspanya Merkes Bankası‘nı gözlerine kestiriyorlar. Şahsen izlerken her bölümünden zevk alarak tadını çıkararak izledim. Tavsiye eder miyim? Kesinlikle tavsiye ediyorum 10/9 Puan veriyor ve yapımın devamını bekliyorum. Çok fazla ayrıntıya girmek istemiyorum çünkü yazımın sonunda eğer diziyi izlemediyseniz zaten meraktan bir bakayım diyecek ve son sezonu benim gibi sizlerde bekliyor olacaksınızdır.

La Casa De Papel neden bu kadar popüler oldu?

Aslında yukarıdaki yazımda da bahsettiğim üzere bu senelerde dizi ve film açlığı çekiyor malum aynı şekilde 2020 yılında bir çok problemle karşılaştık bu problemlerden en büyüğü ise Korona virüs’ü oldu. Bu dizi alışılmışın dışında olduğu için yani ilk defa soygun yapıp kaçabilen ve daha sonra ikinci soyguna gözü kapalı girebilen bir ekiple karşı karşıya kaldığımız için bizi bir çok yönden etkilemeyi başardı. Özellikle değinmek isterim ki bu zamana kadar bir çok dizi ve film izlediğim için, genelde izlediğim dizi ve filmlerde olabilecek senaryoyu az çok sizin gibi bende tahmin edebiliyorum. Fakat bu dizide bu bazen size çalım atıp diğer bir fikri ortaya atabiliyor. Aslında bu da dizinin en güzel yanı dizinin baş karakterlerinden olan Álvaro Morte dizideki lakabı ile “Profesör” çok zeki bir insan ve olağan üstü fikirleri olan bir karakter.

La Casa De Papel nereden izlenmeli?

İlk olarak Netflix‘i öneririm. Eğer Netflix’e ücret ödemek istemiyorum bilgisayarım ve telefonum var onlardan faydalanarak izlemek istiyorum diyorsanız diziyi Google aracılığı ile bulabilirsiniz.
Open chat
Merhaba
Bana whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.