SEO’nun ne olduğunu biliyor musunuz?

Merhaba,

Ben Ufuk Çakmak, Sizlerle başlıktada okuduğunuz üzere SEO(Search Engine Optimization) yani türkçe çevirisi ile Arama motoru optimizasyonu’nun ne olduğuna değineceğiz.

1-) SEO nedir?

Wikipedia’ya göre Seo: Bir web sitesinin veya web sayfasının görünürlüğünü artırarak bir web arama motorunun kullanıcılarına web sitesi trafiğinin kalitesini ve miktarını artırma işlemidir. Yani şunu ifade edebiliriz, misal türkiyede en çok kullanılan arama motorlarından Google‘ın sitenizi ön plana çıkarabilmesi ve sizi daha iyi anlayabilmesi için sitenizi optimize etmeniz ve anlaşılır bir hale getirmeniz gerekmektedir.

2-) SEO ile sitemizi nasıl ön plana çıkarabiliriz?

Arama motorlarının sitenizi üst sıralara çıkarmasını yani sitenizi sevmesini ve size ziyaretçi göndermesini istiyorsanız yapmanız gereken şey, anlamlı kelimelerden oluşan url linkleri ve özgün içerikli resimler, yazılar eklemeniz gerekmektedir.

3-) Seo analizi nasıl yapılır?

Seo analizini bir çok online webmaster sitelerinden yapabilirsiniz. Fakat eğerki analizi kendiniz yapmak istiyorsanız öncelikle seo başlık uzunluğu karakter uzunluğu resim boyutları ve özellikleri içerik özgünlüğü ve sitenizin optimizasyonu bu konuda size büyük yardım sağlayacaktır.
Open chat
Merhaba
Bana whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.